top of page

Bezpieczne pojemniki przeznaczone do transportu materiału zakaźnego (SARS-CoV-2)

W wyniku pandemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 pojawiło się zapotrzebowanie na wykonanie bezpiecznych transporterów materiału zakaźnego, który może zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Dlatego razem z Uniwersytetem Szczecińskim i w porozumieniu z Politechniką Gdańską wykonaliśmy potrzebne detale za pomocą technologii wtrysku. Jednym z ważniejszych założeń projektowanego pojemnika było zapobieganie degradacji badanego materiału przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa osoby transportującej go.

Zgodnie z wymaganymi założeniami wykonane zostały hekasagonalne pojemniki i nakrętki z polipropylenu (PP) oraz uszczelki z termoplastycznego poliuretanu (TPU) w trzech kolorach umożliwiających prawidłowe opisanie i odróżnienie materiałów badawczych. Między ściankami zewnętrznymi elementu, a otworem na próbkę znajduje się komora wypełniona substancją pochłaniającą i chłodziwem dzięki, którym zachowana jest odpowiednia temperatura próbki podczas transportu. Komora ta zamknięta jest uszczelką, która jest dopasowana kolorystycznie do pozostałych elementów. Pojemniki wyposażone są również w specjalny adapter dostosowany do transportu mniejszych próbek.

Heksagonalny kształt pojemników umożliwia ich łatwe otwieranie oraz wyciąganie próbek z materiałem badawczym. Dodatkowo kształt ten ma wpływ na bezpieczne ułożenie pojemników podczas transportu.Dzielimy się z Wami tym w czym się specjalizujemy, czyli możliwościami technologii wtrysku!


Posiadasz jakieś pytania dotyczące produktu?

Napisz do nas na biuro@synetik.pl


SYNETIK Team

Comentarios


bottom of page