top of page

Odpowiedni dobór filamentu do druku 3D FDM

Szeroka gama dostępnych filamentów do druku 3D FDM umożliwia dopasowanie odpowiedniego materiału do realizacji prototypów lub gotowych produktów z tworzyw sztucznych. Jednak nie jest to łatwe zadanie. Przeprowadzenie analizy pod kątem warunków użytkowania danego modelu i określenia wymagań jakim musi sprostać zestawia się razem, aby wybrać materiał, który te wymogi spełnia.

Jednymi z najczęściej wybieranych filamentów są: ABS, ASA, PLA, PETG. Każdy z nich jest na swój sposób odmienny i ma swoje zalety i wady, dlatego w zależności od danego konkretnego pomysłu klienta realizujemy wydruki 3D rozpatrując każdy przypadek indywidualnie. Na zdjęciach przedstawiamy projekt „Dog Phone Holder” służący jako podstawka do telefonu, która następnie została wygładzona i pomalowana. Wydruki zostały zrealizowane z filamentów: ABS, PLA, ASA, PETG, dając możliwość przetestowania prototypów i dokonania wyboru najbardziej odpowiedniego materiału spełniającego konkretne wymogi klienta.


Po rozpatrzeniu wszelkich za i przeciw w rozmowach z klientem wybór padł na filament PETG!


Jako firma SYNETIK pomagamy realizować wszelkie pomysły i projekty w technologii druku 3D FDM i oferujemy pomoc na każdym etapie projektu, tak by nasi klienci byli usatysfakcjonowani i zadowoleni!


Masz pomysł lub projekt, który chcesz wcielić w życie?

Napisz do nas na druk3@synetik.pl


SYNETIK Team


Comments


bottom of page