top of page

Pokoloruj Swoje Projekty: Barwny Druk 3D we Wszystkich Formach i Odcieniach!


Druk 3D to nie tylko technologia, a również sztuka, które otwiera nieograniczone możliwości tworzenia. Sposobność produkcji niepowtarzalnych elementów o różnych kształtach, strukturach, wykończeniach i kolorach poszerza horyzonty działalności twórców, projektantów i inżynierów.

W SYNETIK, oferując zaawansowane rozwiązania w dziedzinie druku 3D, stawiamy na pełne wykorzystanie potencjału dostępnych materiałów tak, aby Twoje projekty były jeszcze bardziej wyjątkowe. Twórz nową rzeczywistość zgodnie z Twoją wizją- bez ograniczeń w kolorze!Czemu warto zwrócić uwagę na kolor przy realizacji wydruku?

Estetyka: Dzięki dodatkowi koloru produkty wytwarzane metodą druku 3D zyskują nowy wymiar estetyczny. Kolor przyciąga wzrok i wpływa na wzrost atrakcyjności elementu.


Identyfikacją marki: Wykorzystanie kolorów marki pomaga w budowaniu spójnej tożsamości marki. Produkt oraz materiały promocyjne w odpowiednich kolorach zwiększają rozpoznawalność wśród odbiorców i utrwalają obraz marki.


Komunikacja wizualna: Zastosowanie grup kolorów umożliwia niewerbalną komunikację przekazu informacji na temat produktu oraz jego docelowego przeznaczenia.


Realistyczne prototypowanie: Wykorzystanie finalnego koloru umożliwia bardziej dopracowaną prezentację prototypu dla interesariuszy, czy testów użytkowników.


Indywidualne dopasowanie: Dowolny wybór kolorów pozwala na wyrażenie własnej kreatywności i personalizację elementów.


Psychologia koloru


Kolor odgrywa istotną rolę psychologiczną, podświadomie oddziałując na emocje, nastroje i zachowania ludzi. Wykorzystanie odpowiednich kolorów może skutecznie wpłynąć na podejmowane decyzje zakupowe, przez co odpowiedni dobór stanowi często kluczowy element strategii marketingowych. Poniżej prezentujemy kilka przykładów zastosowania kolorów w marketingu:


Żółty: radość, optymizm, pełnia życia. Produkty w kolorze żółtym przyciągają uwagę i wywołują pozytywne emocje.


Pomarańczowy: entuzjazm, kreatywność, ruch. Produkty pomarańczowe wzbudzają kreatywność i często towarzyszy im uczucie entuzjazmu.


Czerwień: pasja, energia, uwaga. Produkty czerwone przyciągają uwagę. Czerwień stosowana jest np. do produktów o charakterze ekscytującym np. związanych z rozrywką.


Różowy: czułość, delikatność, romantyzm. Produktów przyjazne o charakterze opiekuńczym, z podkreśleniem delikatności.


Niebieski: zaufanie, profesjonalizm, spokój. Produkty niebieskie wzbudzające wiarygodność.


Zielony: równowaga, świeżość, natura. Produkty związane z ekologią, zdrowym stylem życia i ochroną środowiska.


Fioletowy: tajemniczość, luksus. Produkty o charakterze wyrafinowanym, ekskluzywnym lub artystycznym.W SYNETIK druk 3D uzupełniamy o dostęp do całej bazy barwnych materiałów polimerowych (FDM, czyli Fused Deposition Modeling) i żywicznych (Stereolitografia). Dzięki temu, możliwe jest tworzenie kolorowych, w pełni funkcjonalnych produktów, np. materiałów promocyjnych oraz wytrzymałych prototypów (Rapid Prototyping). Nasza wielobarwna oferta obejmuje materiały wielu typów o różnych właściwościach materiałowych m.in. PET-G, ABS, czy ASA. Na podstawie numer koloru (RAL, HEX), bądź ogólnej charakterystyki koloru dobieramy materiał z dostępnych na miejscu lub zamawiamy na życzenie klienta.


Oprócz standardowych kolorów, takich jak: czarny, szary i biały zachęcamy naszych klientów do wykorzystania pełnego potencjału metody, która również pozwala na produkcję jednostkową i małoseryjną elementów semi-transparentnych ( w zależności od wymaganej wytrzymałości i wynikowego stopnia wypełnienia przedmiotu). Przykładem elementów semi-transparentnych są prezentowane powyżej klocki w kolorze RAL 3032 (semi-transparent czerwony) oraz RAL 2003 (semi-transparent pomarańcz).Podsumowując, tworzenie barwnych geometrii za pomocą druku 3D posiada wiele zalet, które przekładają się na poprawę walorów estetycznych i wyjątkowość realizowanych projektów. Kolor nie tylko wzmacnia identyfikację marki, ale także umożliwia efektywną komunikację wizualną oraz artystyczną ekspresję. Współpracując z SYNETIK, możesz zaadoptować kolor jako element wyróżniający Twoje produkty, zdobywając uznanie klientów.


Kim jesteśmy?


SYNETIK s.c. to polska firma z 20-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji form wtryskowych oraz w procesie formowania wtryskowego. Od 10 lat zajmujemy się również szerokopojętą technologią druku 3D, która obejmuje nie tylko prototypowanie, ale także wytwarzanie w pełni funkcjonalnych produktów. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych i oferujemy kompleksową obsługę w zakresie:

Projektowania,

Doboru rozwiązania technologicznego,

Doboru materiałów,

Produkcji,

Customizacji wyrobów, w tym logotypy/logo na elementach wytwarzanych technologią formowania wtryskowego.

Firma SYNETIK jest również producentem własnych wyrobów obejmujących m.in. serię akcesoriów szalunkowych (fleki, korki, zaślepki), a także organizerów na drobne elementy do domu oraz biura.


SYNETIK Team


Posiadasz jakieś pytania? 

댓글


bottom of page